Spelrätter

 

Vi välkomnar nya medlemmar med öppna armar och det är enkelt att bli en av oss!

 

Vi har en förteckning över ägare som har spelrättsbevis till salu. Kontakta vårt kansli, 090-304 75, så hjälper vi dig eller kontakta direkt någon som har en spelrätt till salu.

Det finns även spelrätter som förmedlas via kansliet, maila till: kansli@sorforsgk.se
 
Om Du tar direkt kontakt med en säljare och köper ett spelrättsbevis så ska Ni fylla i ett formulär och skicka in till kansliet för registrering. Om du har frågor kontakta kansliet på telefon 090-304 75.

 

Du som säljer/överlåter en spelrätt måste meddela klubben detta så vi kan ändra i spelrättsregisret.

Antal Säljare Tel Kontakt Pris/st

2 förmedling via kansliet åt medlem. 090-304 75 / kansli@sorforsgk.se / 500 kr

2 Dariusz Stanczak / 0730-964501 / darre7@hotmail.com / 1 300 kr st

1 Johannes Gavelin / 073-9495980 / johannes_gavelin@hotmail.com / 1 400 kr

2 Lars Kågström / 070-3110776 / lars.m.kagstrom@hotmail.com / 1 400 kr st.
1 Siw Oscarsson / 070-2346747 /  1 500 kr

1 Rickard Persson / 0725333199 / 1 100 kr

1 Margareta Larsson / 070-5290836 /  1 200

1 Tobias Holmberg / tobias.holmberg@live.se / 1 400 kr

1 Bengt Rolandsson / 070-2338817 / 1 400 kr

1 Jonas Åberg / jonasaberg@hotmail.se / 1 500 kr

2 Lars Hellgren / larsochingrid@ume.se / 1 500 kr

1 073-8154906 / ima12184@hotmail.com / 1 500 kr

2 Lars-Eric Thornell / lars-eric.thornell@anatomy.umu.se / 1 500 kr

1 Claes Johansson / 070-6565120 / 1 500 kr

2 Lars-Gunnar Gunnarsson090 / 123598 / 1 500 kr

2 Sune Eklund / sune.eklund@vargskinnet.se / 1 500 kr

1 Valdemar Vernersson / 070-3978344 / valver@hotmail.com / 1 500 kr

1 Brith Granström /070-6170720 / brith.granstrom@gmail.com / 1 500 kr

1 Carl G Edstedt0 / 70-597 82 31 / cagodt@hotmail.com / 1 500 kr

1 Lars Rejnus /70-6671191 / lars.rejnus@gmail.com / 1 500 kr

 

1 Sara Sharifi / ida_ida@hotmail.com / 2 000 kr

1 Thomas Andersson /070-3301310 / tomas.andersson@kylen.nu /2 000 kr

1 Catarina Kieri / catkieri@hotmail.com / 2 000 kr

1 Peter Forsman /070-3967703 / 2 000 kr

2 Monica Agdahl / monica.agdahl@umea.se / 2 500 kr

     

1 Lennart Mattsson / 070-6997332 / lennart.mattsson@stallgarden.ac / 2 500 kr

2 Anneli Thylin / 070-517 81 17 / 2 500 kr

1 Lena Granberg /090-46418 / 6 000 kr

         

1 Sofie Jacobson /sofie.jacobson@kuratorn.se 

2 Matias Hannuksela / matias.hannuksela@vll.se 

2 David Ohlsson /070-6112665 / divadohlsson@hotmail.com 

2 Peter Svanberg /070-5718250/ peter.svanberg@privat.t3.se 

 

1Per-Olov Löfroth / 073-0291627 /po.lofroth@tele2.se

Adress

 

Umeå Sörfors Golfklubb

Box 232

901 05 Umeå

 

E-post: kansli@sorforsgk.se

Telefon

 

Kansli: 090-304 75

 

Tidsbokning: 090-304 83

 

Restaurang: 070-622 11 26

Våra sponsorer

1/2